Wyszukiwanie

5 grudnia 2017 dzień przed przypadającym wspomnieniem Świętego Mikołaja. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Żyrakowie ,wzięła udział w akcji: ,, Święty Mikołaj na oddziałach dębickiego szpitala” zgromadziła się w kaplicy szpitala z małymi prezentami dla najmłodszych pacjentów, zaś dla pacjentów i lekarzy z cukierkami. Przebrani za Świętego Mikołaja, pomocników jego i Aniołków rozpoczęła rozdawanie prezentów dla najmłodszych. Pomimo, że kilka dzieci bało się Świętego Mikołaja, za którego przebrał się jeden z druhów z KSM na ich twarzach pojawiła się radość. Później przyszedł czas na pozostałych pacjentów i lekarzy. Młodzież odwiedziła wszystkie oddziały, na które mogła wejść. Zostali ciepło przywitani przez chorych i personel medyczny. Na wielu twarzach pojawiło się zaskoczenie, że pomimo tego ze są w szpitalu to są osoby, które o nich nie zapomniały. Uśmiech i wdzięczność sprawiły ze pomimo przeciwności, z jakimi musiała się zmierzyć młodzież, udało im się przygotować tą inicjatywę. A przygotowania do niej trwały już kilka tygodni wcześniej. Chorzy pomimo swojego bólu i cierpieniem, z którym się muszą codziennie zmierzyć byli wdzięczni młodzieży, że nie zapomnieli o starszych osobach przebywających w szpitalu. Bardzo dziękujemy za gościnność i gotowość do pomocy księdzu kapelanowi dębickiego szpitala księdzu Marcinowi Minorczykowi, który jest bardzo otwarty na nasze inicjatywy i nas w nich wspiera.

Dnia 3 grudnia 2017 roku młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie po raz kolejny zaangażowała się w przygotowanie Mszy Świętej w szpitalnej kaplicy. Do szpitala przybyło 21 osób, pełnych energii i pogodnych. Lektorzy zajęli się przygotowaniem liturgii słowa, zaś dziewczęta zaangażowały się w śpiew. Kaplica w szybkim tempie zapełniała się pacjentami, lekarzami i pielęgniarkami. Mszy przewodniczył kapelan ksiądz Marcin Minorczyk. Miło było widzieć uśmiechnięte i poruszone twarze chorych. Chociaż w ten sposób mogliśmy umilić pacjentom niedzielne popołudnie. Młodzież obiecała, że jeszcze nieraz podejmie taką inicjatywę . Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie księdzu Marcinowi Minorczykowi.

Po raz kolejny Strażacy Powiatu Dębickiego zebrali się w Kościele w Żyrakowie na modlitwę za zmarłych Strażaków. O godz. 17.00 miały miejsce wypominki połączone z modlitwą Różańcową a potem Msza św. w int. wszystkich Strażaków z terenu Powiatu. Modlitwom przewodniczył Kapelan Powiatu Dębickiego Ks. Józef Jasiurkowski.

Ks. Kanonik Jan Chajec emerytowany proboszcz parafii Żyraków odszedł do Pana w 79 roku życia i 54 roku kapłaństwa w dniu 28 lipca w2017 roku. Wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła w Żyrakowie odbyło się 2 sierpnia 2017 roku o godz. 11.00 a uroczystości pogrzebowe tego samego dnia o godz. 15.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Po Mszy św. nastąpiło odprowadzenie na cmentarz i złożenie trumny w grobowcu kapłańskim.

Dnia 1 kwietnia 2017 roku w Parafii św. Jadwigi w Dębicy po odbytym Kursie Lektorskim 4 naszych chłopców zostało włączonych do wspólnoty Lektorskiej przez Ks. Dziekana Ryszarda Piaseckiego. Są nimi: Grych Mateusz, Ślęzak Piotr, Krupa Mateusz i Chwiej Kacper.

Po raz kolejny miał miejsce konkurs na najpiękniejszą Palmę. Komisja Konkursowa przyznała: 2 pierwsze miejsca: Pleban Maksymilian i Lipa Maciej 2 drugie miejsca: Żmuda Maciej i Żmuda Bartłomiej 2 trzecie miejsca: Pleban Anna i Niedzielska Gabriela oraz wyróżnienia: Sadowska Lena Haracz Bartosz Haracz Igor Bogdan Oliwia Konefał Kamila Maciołek Adam Nowak Maria Nowak Jakub Trojan Jakub Mądro Maria Nagrody ufundowała Parafia oraz GCKiP w Żyrakowie.

2 kwietnia 2017 roku czterech aspirantów zostało przyjętych przez ks. Proboszcza Józefa Jasiurkowskiego do grona Ministrantów. Od tej pory mogą usługiwać kapłanowi przy Ołtarzu. Nowi ministranci to: Bogdan Bartłomiej, Wilk Bartosz, Wodzień Michał, Rokita Antoni.

Po raz trzeci Stowarzyszenie Kobiet z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa przy współpracy ze Strażakami i Parafią zorganizowało Orszak Trzech Króli. Pomimo mrozu wiele osób wzięło udział w Orszaku. Na zakończenie Orszaku młodzież działająca w OSP wystawiła Jasełka a potem było wspólne kolędowanie przy ciastku i herbatce.

W naszej parafii po raz kolejny dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w Żyrakowie wzięły udział w kolędzie Misyjnej. Kolędowało 6 grup wraz z opiekunami.

Po raz kolejny w naszej Parafii odbył się konkurs na najpiękniejszą Palmę. Do Konkursu przystąpiło ponad 20 osób. Jury przyznało: 1. miejsce dla Plebana Maksymiliana 1. miejsce dla Lipy Macieja 2. miejsce dla Krajewskiego Dominika 2. miejsce dla Wodzień Michał 3. miejsce dla Pleban Anna 3. miejsce dla Żmuda Maciej i Bartłomiej Pozostali otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz słodycze i obrazki Matki Bożej Częstochowskiej

Wspólna modlitwa Strażaków za Druhów, którzy odeszli do Pana z Powiatu Dębickiego pod przewodnictwem Ks. kapelana Powiatowego Józefa Jasiurkowskiego.

Po raz kolejny Strażacy powiatu Dębickiego zebrali się na wspólnej modlitwie za tych, którzy odeszli na wieczną wartę do Pana. Przedstawiciele poszczególnych jednostek wymieniali imiona i nazwiska zmarłych druhów, za których modlono się modlitwą Różańcową. Następnie Ks. Kapelan Powiatowy Józef Jasiurkowski wraz z Kapelanem Gminnym Bogdanem Wiszyńskim sprawowali Mszę św. za zmarłych Strażaków Powiatu Dębickiego.

Po raz trzeci w Żyrakowie został zorganizowny "Orszak Trzech Króli". O godz. 13.30 z Rynku wyruszył kolorowy i rozśpiewany pochód, który zakończył się w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie. Na zakończenie uczestnicy mogli oglądnąć jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola i Szkoły Podstawowej. Po drodze miała miejsce scenka biblijna związana z Herodem. W przemarszu wzięło udział wielu parafian.

Słowo Życia na styczeń 20101

Słowo Życia na grudzień 20091

Słowo Życia na listopad 20091

Po raz kolejny w dniu 26 grudnia nastąpiło rozesłanie kolędników Misyjnych w naszej Parafii. W dniu 27 grudnia 12 grup kolędniczych odwiedzało parafian z kolędą misyjną.

W dniu 8 grudnia 2009 roku w naszej parafii miało miejsce przyjęcie dziewcząt do DSMu. Obrzędu przyjęcia dokonał ks. Proboszcz Józef Jasiurkowski.

Dnia 6 grudnia po okresie przygotowania 4 chłopców zostało przyjętych do grona Ministrantów. Obrzędu przyjęcia dokonał Ks. Proboszcz Józef Jasiurkowski na prośbę ich opiekuna Ks. Pawła Rysia.

  Pieśni

W dniu 18 października została otwarta wyatawa poświęcona Ojcu św. Janowi Pawłowi II z okazji IX Dnia Papieskiego. Organizatorem Wystawy jest Wójt Gminy Żyraków. Otwarcie wystawy uświetnił referat Ks. Proboszcza Józefa Jasiurkowskiego oraz montaż słowno-muzyczny Gości z Dębicy.

Słowo Życia na październik 20091

Słowo Życia na wrzesień 20091

Słowo Życia na sierpień 20091

W dniu 20 sierpnia b.r. Ks. Proboszcz wraz z Panem Wójtem odwiedzili Pielgrzymów na trasie do Częstochowy. Spotkanie nastąpiło w Racławicach. Przekazano Pielgrzymom 300 drożdżówek i 300 soczków życząc smacznego. Z Parafii Żyraków podąża ponad 20 pielgrzymów.

Słowo Życia na lipiec 20091

W minionym roku została całkowicie zmodernizowana automatyka dzwonów. Wymieniono 2 silniki liniowe, zastosowano nowoczesny automatyczny sterownik do dzwonów oraz możliwość bezprzewodowego załaczania dzwonów.

W tym roku do I-szej Komunii świętej przystąpiło 26 dzieci w tym 12 chłopców i 14 dziewcząt. Do Komunii św. przygotowywał dzieci ks. proboszcz.

W naszym Kościele zostało wymienionych 125 żarówek na energooszczędne.

W minionym roku zakupiono poduszki na ławki. Docelowo zakupimy na wszystkie ławki naszego kościoła.

W tym roku została również wykonana instalacja wentylacyjno-napowietrzająca Kościół. Dzięki temu powietrze w Kościele zawsze jest świeże. Wtłaczane świeże powietrze jest równocześnie filtrowane.

W ostanim czasie Parafia zakupiła 3 ornaty fioletowe, 3 ornaty Maryjne, 7 stuł fioletowych, 12 pasków, 4 komże kapłańskie, 4 alby kapłańskie, alby lektorskie, 4 spudnice ministranckie, peleryny dla DSM. Rodzice dzieci I-szo Komunijnych ufundowali 3 złote ornaty zaś młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania 4 ornaty czerwone. Zakupiono także dużą puszkę komunijną.

Po raz pierwszy w historii Parafii Trójcy Przenajświętszej procesja wyszła poza teren Kościoła.

Słowo Życia na czerwiec 20091

w 2009 roku Firma "Rduch" wykonała nowoczesne nagłośnienie Kościoła. Mamy do dyspozycji 8 mikrofonów w tym jeden bezprzewodowy. Docelowo w miarę środków zostanie wykonane nagłośnienie zewnętrzne potrzebne na procesje.

W bieżącym roku Firma Climatec wykonała kopleksowo nowe ogrzewanie naszego Kościoła, systemem powietrznym. Zastosowano nowoczesną i oszczędną nagrzewnicę gazową. Powietrze rozprowadzane jest ocieplonymi kanałami powietrznymi. W Kościele znajduje się 7 punktów wyrzutu powietrza. Zastosowano 2 czerpnie powietrza. Jedna w prezbiterium druga zaś w oknie zewnątrzym. W okresie letnim system służy do napowietrzania świeżym powietrzem Kościoła. Całość sterowana jest automatycznie.

Słowo Życia na maj 20091

Słowo Życia na kwiecień 20091

W naszej Parafii miał miejsce w niedzielę Palmową Konkurs Palm w dwóch kategoriach wiekowych. I-sze miejsce w grupie starszej zajął - Jarosław Maciołek I-sze miejsce w grupie młodszej zajął - Szymon Wodzień II-gie miejsce: Sebastian Milas i Joanna Dziepak III-cie miejsce: Józef Zima i Barbara Stefan IV-te miejsce: Filip Lipa i Angelika Wiktor Wyróżnienia otrzymali: Kramarz Dawid, Gruszka Kinga, Lipa Maciej, Klisiewicz Anna, Zarzycka Gabriela, Lipa Jakub, Tylec Magdaleka, Knap Ewelina, Grzyb Wiktoria, Występek Dawid i Wolska Aleksandra. Nagrody ufundowała Parafia i TOBiK.

Piękno przyrody uchwycone obiektywem!

Słowo Życia na marzec 20091

Słowo Życia na luty 20091

Słowo życia na czerwiec 2006

Biskupi Polscy, zgromadzeni na 336. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w imieniu własnym i całego Kościoła katolickiego w Polsce, skierowali do Ojca Świętego Benedykta XVI list, w którym podziękowali Mu za pielgrzymkę do Polski. Z jego treścią pragną zapoznać wiernych.

Cały Kościół w Polsce dnia 29 czerwca br., w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, modlił się za Ojca Świętego. Ten dzień bowiem, poczynając od tego roku, został ustanowiony dniem dziękczynienia Bogu za wybór Benedykta XVI na Stolicę Piotrową.

Słowo życia na lipiec 2006

Słowo życia na sierpień 2006

Słowo życia na grudzień 2006

Słowo życia na styczeń 2007

Orędzie 25 marca 2007r

Słowo życia na kwiecień 2007

Słowo życia na lipiec 2007

Słowo życia na wrzesień 2007

Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 lipca 2007

Słowo życia na październik 2007

Orędzie Matki Bożej z Medjugorje z 25. kwietnia 2007r.

Orędzie Matki Bożej z Medjugorje z 25 września 2007

Słowo życia na maj 2007

Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 sierpnia 2007

Słowo życia na czerwiec 2007

Słowo życia na sierpień 2007

Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 czerwca 2007

Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 maja 2007

Słowo życia na marzec 2007

Słowo życia na wrzesień 2006

Słowo życia na listopad 2006

Słowo życia na październik 2006

Słowo życia na lipiec 2006

Słowo życia na maj 2006

List pasterski Episkopatu Polski na III Niedzielę Wielkanocną 2006 roku, przed pielgrzymką Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski

Słowo życia na styczeń 2006

Słowo życia na luty 2006

Słowo życia na listopad 2005

Słowo życia na październik 2005

Słowo życia na wrzesień 2005

Słowo życia na marzec 2006

Słowo życia na sierpień 2005

Słowo życia na kwiecień 2006

Słowo życia na luty 2007

Słowo życia na lipiec 2005

Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 października 2007

Słowo życia na listopad 2007

Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 listopada 2007

Słowo życia na grudzień 2007

Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 grudnia 2007

Słowo życia na styczeń 2008

Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 stycznia 2008

Słowo Życia na luty 2008

Słowo Życia na kwiecień 2008

Słowo Życia na marzec 2008

Słowo Życia na czerwiec 2008

Słowo Życia na maj 2008

Słowo Życia na styczeń 20091

Słowo Życia na grudzień 20081

Słowo Życia na listopad 20081

Słowo Życia na październik 20081

Słowo Życia na sierpień 2008

Słowo Życia na lipiec 2008

Słowo życia na czerwiec 2005

Słowo Życia na wrzesień 2008

Powrót

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
22 stycznia 2019

(22. dzień roku)

LITURGIA SŁOWA

Święta

Wtorek, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika albo wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
154453