1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 Msza św. i Różaniec a w niedzielę Różaniec o 15.30. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3. Dzisiaj w parafii św. Jadwigi odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz.12.00.

4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. i Różańcu Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali, jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

7. W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         Wponiedziałek – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały;

·         We wtorek – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła;

·         W piątek – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;

·         W sobotę – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.

8. Dzisiaj dokonamy wyboru sześciu członków Rady Duszpasterskiej. Kartki z głosami wrzucamy do urny za ławkami.

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Longosz Sławomir, Czaja Stanisław, Piecuch Maria, Szerszeń Andrzej, Momola Agnieszka.

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Mądro Marian, Dziurgot Maria, Dziurgot Wojciech, Szerszeń Marek, Pruszkowski Roman.

11. Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: ……………..

12. Spotkania formacyjne:

*    w środę - spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 16.00
*    w środę - katecheza dla klasy III Gimnazjum po Mszy św. i Różańcu

*    w czwartek – katecheza dla klasy VII i II Gimnazjum po Mszy św. i Różańcu

*    w piątek - spotkanie ministrantów o godz. 16.00

*    w piątek - spotkanie KSM-u po Mszy św. i nabożeństwie Różańcowym

*    w sobotę – próba scholi o godz. 10.00

13. Są jeszcze do nabycia w zakrystii Kalendarze.

14. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymać zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL.

15. Katechizacja przedmałżeńska (tzw. kurs) rozpocznie się w sobotę 28 października
o godz. 18.00 w Domu Św. Jadwigi w Dębicy. Spotkania będą odbywały się w następujących terminach: 29.X; 4 i 5.XI; 11 i 12.XI; 18 i 19.XI; 25 i 26.XI. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu.

16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Chęciek i Aleksander Dziurgot. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Za śp. Zofię będzie odprawionych 9 Mszy św. od uczestników pogrzebu zaś za śp. Aleksandra będzie odprawionych 10 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

17 października 2017

Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św