Wyszukiwanie

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie
w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

 

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

 

3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      16 VII  – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

* 18.VII - św. Szymon z Lipnicy

4. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: ………………. Bóg zapłać.

 

5. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Książek Maria, Dolczak Tadeusz, Dolczak Michał, Gruszka Andrzej, Zagórski Stefan

 

6. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Światowiec Wiesław, Szymaszek Czesława, Światowiec Wacław, Król Magdalena, Świtaj Kamil

 

7. W poniedziałek z racji 16 dnia miesiąca modlitwa do św. Jana Pawła II
i możliwość ucałowania relikwii.

 

8. W środę z racji 18 dnia miesiąca modlitwa za wstawiennictwem bł. Karoliny
i możliwość ucałowania relikwii po Mszy św.

 

9. W piątek z racji III piątku miesiąca, po mszy św. wieczornej wystawienie i godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

10. W ubiegłą niedzielę gościliśmy pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Na cel pielgrzymki młodzież zebrała 4900 zł. Za te kwotę zakupiono środki czystości, wodę do picia, oraz produkty potrzebne do przygotowania posiłków dla pięciu grup w liczbie siedmiuset osób. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły za obecność , życzliwość i udostępnienie szkolnych obiektów, oraz pracownikom szkoły, a także serdecznie dziękujemy Centrum kultury z Woli Żyrakowskiej za udostępnienie kuchni. Dziękujemy Stowarzyszeniu Kobiet z Żyrakowa i Stowarzyszeniu Kobiet z Woli Żyrakowskiej za wszelką pomoc przy goszczeniu pielgrzymów. Bardzo dziękujemy tym, którzy przygotowywali posiłki
i ciasto, młodzieży za piękne świadectwo pomocy bliźniemu oraz wszystkim, którzy nawet w najmniejszy sposób pomogli w godnym przyjęciu pielgrzymów. Serdeczne Bóg zapłać składamy Pani Agnieszce Wronie, która koordynowała i organizowała poczęstunek dla pielgrzymów. W zamian za to od pielgrzymów otrzymaliśmy zapewnienie o modlitwie.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela z dodatkiem z naszej diecezji, i Rycerz Niepokalanej.

 

12. "22 lipca - Tradycyjnie już zachęcamy do włączenia się w "Akcja św.
Krzysztof 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy" na środki transportu dla
misjonarzy, zorganizowaną przez MIVA Polska. Warto wiedzieć, że wszyscy
nasi tarnowscy misjonarze korzystają z pojazdów ufundowanych przez MIVA.
W niedzielę 22 lipca poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.

 

13. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach o stosownym ubiorze nawet w największe upały. Stąd niedopuszczalne jest by przychodzić do Kościoła z odkrytymi ramionami czy plecami, w krótkich spodenkach czy klapkach. Skromność i stosowność w ubiorze zwłaszcza w Kościele jest świadectwem wiary
i osobistej kultury.

 

14. W ubiegłym tyg. odszedł do wieczności + Andrzej Krzystyniak z Żyrakowa. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu……….

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

 

2. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie

 

3. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

 

4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.

·      12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.

·      13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

 

5. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

 

6. Dziś przybywa do naszej parafii Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą około godz. 13.00. Osoby, które pieką ciasta i gotują kompoty, proszone są o dowiezienie tego od godz. 10.30, natomiast gotowe dania prosimy przywozić na godz. 13.00 na boisko szkolne.

 

7. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kuta Stanisław, Ślusarczyk Łukasz, Cetnarski Tomasz, Lipa Krystyna, Szczodrowicz z Paweł

 

8. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Foltak Ewa, Ostrowski Paweł, Szymaszek Mariusz, Babicz Ryszard, Kolbusz Edward

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela z dodatkiem z naszej diecezji.

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
20 lipca 2018

(201. dzień roku)

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
157630