Wyszukiwanie

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 

2.    Dzisiejszy dzień to, dzień Odpustu parafialnego. Suma Odpustowa o godz. 11.00 i po niej procesja Eucharystyczna dookoła Kościoła. Kazania głosi Ks. Oskar Leśniak,
z parafii Pogórska Wola. Jako, że jesteśmy parafią patronacką ofiary dzisiejsze przeznaczone są na budujący się Kościół w Pogórskiej Woli.
Po południu o godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

 

3. W czwartek, 15 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte będą tak jak w niedzielę. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te młodsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.             Składka z Bożego Ciała na Hospicja.

 

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwanąoktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

5. W piątek z racji 16-tego dnia miesiąca po Mszach św. modlitwy do św. Jana Pawła II
i możliwość ucałowania Jego relikwii.

 

6. W przyszłą niedzielę przeniesiona składka inwestycyjna. Już dziś za ofiary dziękuję. Również w przyszłą niedzielę z racji 18-tego dnia miesiąca po Mszy św. popołudniowej modlitwy do błogosławionej Karoliny Kózkówny i możliwość ucałowania relikwii Błogosławionej.

 

7. W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         We wtorek - św. Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach;

·         W środę – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik obozu w Dachau

·         W sobotę – św. Albert Chmielowski, zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” .

 

8. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: Czarnecka Anna, Kramarz Zdzisław i Stanisława, Zieliński Tadeusz j Józefa, Zieliński Andrzej i Agnieszka, Madej Robert i Bożena, Kamińska Anna, Lichoń Stanisław i Irena, Ślęzak Ryszard i Lucyna, Wodzień Robert i Lucyna, Chęciek Zofia, Klabacha Tadeusz i Danuta, NN. Bóg zapłać.

 

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Milas, Andrzej, Balasa Stanisław, Jarosz Grzegorz, Nicpoń Jerzy, Nicpoń Dawid.

 

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Balasa Paweł, Krajewski Jan, Smaś Stanisław, Hyliński Wojciech, Kalita Bogdan.

 

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym dodatek – śpiewnik z pieśniami Eucharystycznymi na Boże Ciało.

 

12. Spotkania Formacyjne:

- próba scholi w środę o godz 17.00

- zbiórka ministrantów i Lektorów w środę po Mszy św. i Nowennie

 

 

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 

2. Dziś przeniesiona składka inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za ofiary. Również dzisiaj z racji 18-tego dnia miesiąca po Mszy św. popołudniowej modlitwy do błogosławionej Karoliny Kózkówny i możliwość ucałowania relikwii Błogosławionej.

 

3. Od poniedziałku do czwartku wolontariusze ze szkolnego Koła Caritas będą odwiedzać rodziny naszej parafii i zbierać ofiary oraz zapisywać chęć wszelkiej pomocy w zorganizowaniu przyjęcia pielgrzymów z Pieszej pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę.

 

4. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

 

5. W czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. i procesji odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

6. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

 

7. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 

8. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 23 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić codziennie przed nabożeństwami.

 

9. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Pamiętajmy także w modlitwie, o Ks. Kanoniku Janie, który obchodzi swoje imieniny.

 

10. W tym tygodniu patronujE nam:

·         W środę – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

 

11. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję za udział w procesji, Strażakom z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa, za poczty Sztandarowe i ubogacenie tej Uroczystości, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom I-szo Komunijnym, niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję niosącym baldachim, Służbie liturgicznej, DSM, panom Organiście i Kościelnemu. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do większej chwały Bożej – Bóg zapłać!

 

12. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Łączak Zdzisław, Gładowski Marian, Ciemiorek Julia, Brzostowski Leszek, Skrzek Dariusz, Jarząb Krzysztof, Niedzielski Krzysztof, Dygdoń Waldemar.

 

13. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Bieszczad Piotr, Wójcik Andrzej, Wójcik Maria, Głowacki Ryszard, Ciemiorek Zofia.

 

 

14. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. W Małym Gościu Niedzielnym dodatek – najnowsza płyta zespołu Arka Noego.

 

15. Spotkania Formacyjne:

- próba scholi w środę po nabożeństwie popołudniowym

- zbiórka ministrantów w czwartek po nabożeństwie popołudniowym

 

16. Jak można zauważyć rozpoczęliśmy prace przy Kościele. Najlepiej byłoby wykonać całość inwestycji. Ale nie mamy na tyle środków. Będziemy, więc robić tyle ile nam wystarczy środków. Liczę szczególnie na tych, którzy deklarowali, że jak się ropoczną prace to wtedy się włączą więc z góry dziękuję w imieniu całej wspólnoty.

 

17. Sołtys wsi Żyraków zaprasza na zebranie wiejaskie, które odbędzie się w dniu 26 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie. Tematem zebrania będzie m. innymi wyrażenie opinii w sprawie gospodarowania mieniem komunalnym. W przypadku braku frekwencji, zebranie odbędzie się w tym samym dniu, w tym samym lokalu o godz. 18.15.

 

18. Wójt Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie zapraszają wszystkich mieszkańców na „dni Gminy Żyraków”, które w tym roku odbędą się 24 i 25 czerwca. Prgram dostępny jest na stronie internetowej Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji.

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
25 czerwca 2017

(176. dzień roku)

Święta

Niedziela, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dwunasta Niedz

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
125677