Menu

Wyszukiwanie

2 Niedziela Zwykła - 15. 01. 2017 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

 

2. Dziś o godz. 15.00 w Szkole Koncert Noworoczny, na który serdecznie zaprasza P. Wójt.

Wstęp wolny. W kocercie wystąpią: Zespół młodzieżowy, Chór „Gaude” oraz orkiestra dęta Gminy Żyraków. Warto skorzystać z takiej okazji i przeżyć „ucztę” duchową.

 

3. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

 

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. 

 

5. W poniedziałek z racji 16-tego dnia miesiąca po Mszach św. modlitwa i możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

 

6. W środę z racji 18-tego dnia miesiąca po Mszach św. modlitwa i możliwość ucałowania relikwii bł. Karoliny Kózkówny.

 

7. W piątek z racji 3 piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna Aoracja Najświętszego Sakramentu.

 

8. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

·         We wtorek – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej;

·         W czwartek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek;

·         W sobotę – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

 

10. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny:     …….

 

11. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Stachowicz Kazimierz, Jaszcz Dominik, Sak Marcin, Mróz Michał, Rachwał Marcin.

 

 

12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Rzeczycki Marian, Lis Bogdan, Mierzwa Jan, Sikora Adam, Żmuda Mariusz.

 

13. Składam serdeczne Bóg zapłać chórowi „Gaude” z Gmniny Grybów za ubogacenie dzisiejszej liturgii pięknym śpiewem kolęd. To podziękowanie składam wszystkim chórzystom na ręce P. Dyrektor Danuty Suder i Pana dyrygenta Mirosława Ogorzałka.

 

14. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Nowy Rycerz Niepokalanej.

 

15. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Prosimy o zgłoszenie się osób, które życzą sobie odwiedzin kapłana a których domy były zamknięte w czasie, w którym odwiedzaliśmy poszczególne rejony parafii, celem ustalenia terminu odwiedzin. W tym tygodniu kolęda według następującego porządku:

 

Poniedziałek – 16. I

                                    13.30 – od P. Kędra Władysława-Woźniczko Piotr – Pasieka Adam

                                    13.30 - od  P. Światowiec Wiesław  - Wójcik Marek

Wtorek            17. I

                                   14.00 –  od P. Augustyn Adam – Sikora Adam

Czwartek – 19. I

                                    14.00 - od P. Rusin Kazimierz - P. Stręk Władysław

Sobota – 21 I.

                                      8.00 – od P. Lenczowska Renata, Marosz Jacek, Tabasz Rafał, Kutrzuba Halina, Moskal Stefania, Zielińska Danuta, Kramarz Zdzisław, Golec Piotr, Smoleń Piotr, Sikora Stanisław, Sikora Grzegorz

 

 

16. W minionym tygodniu odszedł do Pana Śp. Franiszek Zawojowski. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie … Za śp. Franciszka będzie odprawionych 19 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego - 8. 01. 2017 r.

 

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy, bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

 

3. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej Nowenna Fatimska z racji 13-tego kolejnego miesiąca.

 

4. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

5. W przyszłą niedzielę na Sumie wystąpi Chór „Gaude” i ubogaci liturgię śpiewem kolęd.

 

 

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

7. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kania Jan, Łaczak Grzegorz, Buczyńska Wiesława.

 

8. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Lubera Beata, Czerwiec Tomasz, Glinka Piotr, Węgrzyn Stanisław, Zygmunt Stanisław.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Nowy Rycerz Niepokalanej.

 

10. Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. W tym tygodniu odwiedzimy następujące rodziny:

 

Plan Kolędy:

Poniedziałek – 9. I    

14.00 – od P. Wadas Edward -  Wiktor Jan- P. Świtaj Zenon

 

14.00 – od P. Kamiński Marian, Marosz Janina, Dziepak Agata, Niwa Andrzej, Jasiński Robert, Kania Teresa - Orkisz Bogusława

 

Wtorek – 10. I           

                                    14.00 – od. P. Buczyński Jan  - P. Maźnicki Krzysztof

                                    14.30 – od. P. Książek Bronisław - P. Chwiej Waldemar

 

Czwartek – 12. I       

                                    14.00 –  od P. Madej Henryk – Kolbusz Edward  

 

Piątek – 13. I                       

                                    14.00 -  od  P. Dziurgot Władysław - P. Sroka Stanisław

 

Sobota – 14. I             8.00 – od P. Furgał Dariusz, Żyrkowska Władysława, Korzeń Adam, Bieszczad Jacek, Stachnik Jarosław, Foks Dariusz, Łączak Kazimierz, Ferenc Jerzy, Żmuda Andrzej, Orkisz Ryszard, Jaje Dariusz, Rokita Konrad, Kizior Marcin, Niedbała Łukasz, Ceglarz Grzegorz, Guzik Bogdan, Kliś Roman, Rokita Robert, Rokita Marcin, Rutyna Eugeniusz, Zieliński Andrzej – Zieliński Tadeusz

                                    8.00 -  od P. Koziara Jadwiga, Ćwik Mieczysław, Zima Krzysztof, Zima Kamil, Drobot Maria, Gębala Józef, Trojan Łukasz, Kopala Roman, Wójcik Sylwester, Kopala Adam, Kopala Piotr, Kopala Maria, Janora Ryszard, Janora Mirosław, Janora Jerzy, Pytko Teodor, Krupa Grzegorz, Trojan Wiesław, Lipa Krzysztof, Mróz Piotr, Kalita Marcin, Drozd Waldemar, Skwira Krzysztof, Szacik Grzegorz, Poproch Janina

Niedziela 15. I           

                                    14.00 – od P. Kaczor Franciszek – Szkoły

 

Poniedziałek – 16. I

                                    13.30 – od P. Kędra Władysława-Woźniczko Piotr – Pasieka Adam

                                    13.30 - od  P. Światowiec Wiesław  - Wójcik Marek

 

11. W minionym tygodniu odeszła do pana Śp. Janina Belcarz. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie … Za śp. Janusza Dumy będzie odprawionych 14 intencji od uczestników pogrzebu a za śp. Janiny Belcarz będzie odprawionych 6 intencji od uczestników pogrzebu.
Wtorek            17. I

                                   14.00 –  od P. Augustyn Adam – Sikora Adam

                       

Czwartek – 19. I

                                    14.00 - od P. Rusin Kazimierz - P. Stręk Władysław

 

Sobota – 21 I.

                                      8.00 – od P. Lenczowska Renata, Marosz Jacek, Tabasz Rafał, Kutrzuba Halina, Moskal Stefania, Zielińska Danuta, Kramarz Zdzisław, Golec Piotr, Smoleń Piotr, Sikora Stanisław, Sikora GrzegorzZegar

Dzisiaj jest

środa,
18 stycznia 2017

(18. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
113567