1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże, więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa
i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.

5. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej. Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

6. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

7. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

8. Dziś o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

9. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: Wójcik Waldemar i Danuta, Mucha Krzysztof i Alicja, Lipiór Zbigniew i Wiesława. Bóg zapłać!

10. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kramarz Zdzisław, Golec Piotr, Smoleń Piotr, Sikora Stanisław, Sikora Grzegorz.

11. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Wiercioch Grzegorz, Miśkiewicz Andrzej, Durał Jan, Osora Stefan, Gil Józef.

12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

13. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.

14. Spotkania Formacyjne:

- spotkanie klasy II szk. Podstawowej z rodzicami – poniedziałek – godz. 16.30

- ministrantów i lektorów – środa – o godz. 17.00

- katecheza dla Kl. I Gimnazjum – środa po Mszy św. i Nowennie

- spotkanie scholi w piątek o godz. 17.00

- spotkanie KSM-u – piątek po Mszy św.

1. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania, do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu.

2.  Dziś Msze Święte zgodnie z tradycją o godz. 8.00 i 10.30, nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Składka przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

4. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 73. Tydzień Miłosierdzia.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych
i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

8. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: ………. Bóg zapłać!

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Marosz Jacek, Lenczowska Renata, Kamiński Marian, Kutrzuba Halina, Zielińska Danuta.

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Niedzielski Stanisław, Grygiel Marcin, Góral Lesław, Miśkiewicz Władysław, Miśkiewicz Bogusław.

12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

14. Na radosne świętowanie zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad złem przyjmijcie błogosławieństwo.

środa,
26 kwietnia 2017