Wyszukiwanie

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach
o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

 

4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

5. We wtorek z racji 18-tego dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relikwii bł. Karoliny

 

6. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         we wtorek - św. Stanisław Kostka, młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

·         w czwartek  święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

·         w piątek – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

8. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny…………...

 

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Nowak Franciszek, Kalita Mariusz, Kaczor Roman, Kurc Stanisław, Czaja Stanisław.

 

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Kramarz Maria, Siarkowski Franciszek, Kaput Stanisław, Skórka Marek, Zator Maria.

 

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

12. Są również do nabycia Kalendarze Rolnicze w formie książkowej i kalendarze ścienne
z Wieńcami żniwnymi.

 

13. Spotkania Formacyjne:

- DSM i Scholka – środa godz. 17.00

- Ministranci i Lektorzy – piątek po Mszy św. wieczornej

- KSM – piątek – godz. 19.00

 

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Andrzej Socha i śp. Władysława Wójcik. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ……. Pragnę poinformować iż za śp. Andrzeja będzie odprawionych 9 Mszy św. od uczestników pogrzebu a za śp. Władysławę będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

 

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

 

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

 

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

4. W czwartek z racji 13-tego po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

5. W przyszłą niedzielę z racji 16-tego dnia miesiąca po Mszy św. popołudniowej modlitwy do św. Jana Pawła II i możliwość ucałowania relikwii.

 

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         w czwartek – św. Jan Chryzostom, biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.

·         w sobotę – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

 

7. Serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

 

8. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Nowakowski Zdzisław, Wodzień Andrzej, Lauzer Kazimierz, Moskal Kazimierz, Moskal Augustyn.

 

9. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Serafin Władysław, Wójcik Stanisław, Zaborowski Tomasz, Żurek Mariusz, Żurek Andrzej.

 

10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. W Gościu Niedzielnym odsłona nowego działu „Cztery strony kobiety”. Specjalnie dla czytelniczek „Gościa” o: zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne.

 

11. Są również do nabycia Kalendarze Rolnicze w formie książkowej i kalendarze ścienne z Wieńcami żniwnymi.

 

12. Spotkania Formacyjne:

- DSM i Scholka – środa godz. 17.00

- Ministranci i Lektorzy – piątek po Mszy św. wieczornej

- KSM – piątek – godz. 19.00

 

13. Dnia 10 września o godz. 16.00 w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbędzie się spotkanie informacyjne o warunkach uzyskania dofinansowania kompleksowej termomodernizacji budynków jednorodzinnych, obejmującej wymianę starych kotłów węglowych, docieplenie ścian, wymianę stolarki, kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaniczne. Możliwe dofinansowanie w formie dotacji od 30% -do 90 % kosztów kwalifikowanych.

 

14. Wójt Gminy Żyraków, Sołectwo Żyraków, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie, Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” z Woli Żyrakowskiej oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie Dworku w Żyrakowie połączone z Biesiadą po Żyrakowsku, które odbędzie się 15 września 2018 r. o godz. 16.00. Informacje szczególowe dostępne są na plakatach informacyjnych oraz na stronach internetowych Urzędu Gminy oraz Centrum Kultury i Promocji.

 

15. Msze św. w intencji Pielgrzymów do Zawady będą odprawione w naszym Kościele:

17. 10./  27. 10./  16.11./  10.12./  11.I. 2019 o godz. 17.00 zaś w Zawadzie będzie odprawiona Msza św. 4 maja 2019 r. o godz. 15.00

 

16. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce parafialnej do Zawady i tym, którzy zaangażowali się w jej oprawę i przebieg. Bóg zapłać

 

 17. Serdecznie dziękuję Paniom: Marii, Beacie i Katarzynie oraz P. Leszkowi za bezinteresowną pracę w otoczeniu kościoła. Bóg zapłać!

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
20 września 2018

(263. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
161943