Polecamy strony

  Wyszukiwanie

   

  1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

   

  2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Synodalna.

   

  3. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

   

  4. Jutro rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły na plakacie w gablocie.

   

  5. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00.

   

  6. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź św. Codziennie pół godziny przed  nabożeństwami.

   

  7. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30 a po niej Różaniec wynagradzający.

   

  8. Odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od godz. 8.00. Z racji wakacji nie będzie odwiedzin w sierpniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

   

  9. Przyszła niedziela to I-sza Niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

   

  10. W następny poniedziałek 8 lipca przybywa do naszej parafii Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą około godz. 13.30. Bardzo prosimy o ugoszczenie pielgrzymów tak, jak co roku. Posiłek będzie przy Szkole w Żyrakowie. Prosimy serdecznie młodzież ze Szkolnego Koła Caritas i nie tylko, o przybycie w tym dniu do szkoły i pomoc od godz. 10.30.

   

  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bartosza Dumę. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …… Za śp. Bartosza będzie odprawionych 10 Mszy św. Od uczestników pogrzebu.

   

  11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  ·         We wtorek – Najświętsza Maryja Panna Tuchowska

  ·         W środę – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii, 

  ·         W sobotę – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała miano „Matki Afryki”.

   

  12. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: ofiary złożyły następujące osoby: Gąsior Janina, Kuszowski Zbigniew i Marta, Mazur Leszek i Lucyna, Muciek Zofia, Pytko Teodor i Maria, Wiercioch Piotr i Agata, Wójcik Józef i Anna, Żmuda Andrzej i Bogusława.

   

  13. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu.

   

  14. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę kolejne osoby.

   

  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

   

  16. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach o stosownym ubiorze nawet w największe upały. Skromność i stosowność w ubiorze zwłaszcza w Kościele jest świadectwem wiary i osobistej kultury.

   

   

   

  Zegar

  Dzisiaj jest

  wtorek,
  10 grudnia 2019

  (344. dzień roku)

  LITURGIA SŁOWA

  Święta

  Wtorek, II Tydzień Adwentu
  Rok A, II
  Dzień Powszedni

  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  192829