Wyszukiwanie

 

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

 

2. Od dziś rozpoczeliśmy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Przypomnę tylko iż dziś na godzinę 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zaś po Gorzkich Żalach i Mszy św. zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą. Jutro o godz. 14.00 Msza św. dla chorych i w podeszłym wieku, we wtorek Wielkopostna spowiedź parafialna. Zaś w środę zakończenie rekolekcji. Na zakończenie rekolekcji na wszystkich Mszach św. tak jak dotychczas, będzie zbierana składka na rzecz zgromadzenia Ks. Saletynów.

 

3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, poprzez nabywanie baranków i paschalików.

 

4. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

 

5. W najbliższy piątek wyjątkowo najpierw będzie Msza św. o godz 17.00 a potem Droga Krzyżowa „w terenie” z Kościoła na cmentarz. Bardzo proszę zabrać z sobą mały znicz, lampion, który potem można będzie złożyć na grobach naszych zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

 

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Drozd Zbigniew, Pluta Andrzej, Lipiór Zbigniew, Gąsior Franciszek, Sak Bogdan.

 

8. Do sprzątania w sobotę i następny poniedziałek prosimy następujące rodziny: Lipa Lucyna, Pięk Stanisław, Maciąg Marian, Gąsior Czesław, Rusin Zbigniew.

 

 

9. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.

 

10. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. W związku z tym, chętni na wyjazd mogą się zapisywać do czwartku u Ks. Wikariusza lub u Magdaleny Wrona. Dotyczy to młodzieży z Gimnazjum i szkół średnich.

 

12. Ogłoszenie społeczne …….

            Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy serdecznie zaprasza młodzież i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 21 marca w dwóch turach: o godz. 9.00 i 11.00 Można się będzie zapoznać z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną szkoły.

 

 

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

 

2. Dzisiaj, po Mszy św. popołudniowej możliwość ucałowania Relikwi bł. Karoliny.

 

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

 

4. Przyszła niedziela, 25 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałazki palm, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Po Sumie konkurs palm. Oceniane będą: wysokość, oryginalność oraz włożona własna praca.

 

 

5. W przyszłą niedzielę składka, jako jałmużna Postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar kapłanów i wiernych.

 

6. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

 

7. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei.

 

8. Serdecznie dziękuję za dary do kuchni i pracę w kuchni z okazji spowiedzi P. Alinie Kawa i P. Krystynie Żurek. „Bóg zapłać”.

 

9. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: ……..…….

 

10. Dziękuję także za ofiary na kwiaty zebrane od mieszkańców za autostradą, od mieszkańców Kolonii Żyrakowskiej ze brane przez Stefanię Jasińską, od mieszkańców Woli Żyrakowskiej od. P. Drobot Zofii do P. Szymaszka Kazimierza zebrane przez Teresę Zakulec, od mieszkańców Woli Żyrakowskiej podwisłocza i Róż św. Doroty i św. Kingi, od mieszkańców Woli Żyrakowskiej zebrane przez Nicpoń Bernadettę, od mieszkańców Żyrakowa zbierane przez Cecylię Bajda i Liliannę Słąba, od mieszkańców Żyrakowa zbierane przez Cecylię Buczyńską i Władysławę Gąsior, ad mieszkańców Żyrakowa zebrane przez Barbarę Grzyb. Bóg zapłać!

11. Jeszcze raz serdecznie dziekuję za udxział w drodze Krzyzowej w miniony piątek. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg Drogi Krzyżowej. Serdecznie dziękuję m. innymi Stra.żakom w Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa za asystę i zapewnienie bezpieczeństwa. Bóg zapłać.

 

12. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Baran Ireneusz, Smoła Marian, Kędzior Władysław, Orkisz Roman.

 

13. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Kobylarz Józef, Koziara Anna, Mazur Witold, Socha Piotr, Bątor Zbigniew. 

 

14. Z soboty na niedzielę zmiana czasu. Śpimy godzinę krócej. Stąd też od przyszłego poniedziałku nabożeństwa wieczorne w dni powszednie o godz 18.00.

 

15. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, poprzez nabywanie baranków i paschalików.

16. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

17. Spotkania Formacyjne:

- kandydatów na ministrantów – środa – godz. 16.00

- ministrantów i lektorów – piątek – godz. 16.00

- scholi  - sobota – godz. 10.30

 

 

18. Zgodnie z Dekretem ks. Bpa i regulaminem został powołany Parafialny Zespół Synodalny. W skład Zespołu wchodzą: kapłani, Szafarze, Rada Dusdzpasterska, Animatorzy parafialni, jako przedstawiciele młodzieży oraz P. Różańska Barbara, P. Dziadowiec Joanna, P. Zielińska Barbara, P. Kopala Tomasz. Pierwsze krótkie spotkanie będzie miało miejsce w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszam.

 

19. W naszej Parafii działają Kręgi Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy do włączenia się do tych wspólnot. Informacja w gablocie.

 

20. Komunikat Policji …..

 

21. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Teresa Ruda. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …. Pragnę poinformować, iż za śp. Teresę, Ks. Karol Tomczak, odprawi 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

 

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
23 marca 2018

(82. dzień roku)

Święta

Piątek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
148256