Wyszukiwanie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

 

4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

5. W środę, z racji 16-tego dnia miesiąca po Mszach św. modlitw i możliwość ucałowania relikwi św. Jana Pawła II.

 

6. Również w środę Ks. Bp Andrzej Jeż, Ordynariusz naszej Diecezji, obchodzi swoje imieniny. Zachęcam wszystkich do modlitwy za naszego Biskupa.

 

7. W piątek z racji 18-tego dnia miesiąca po Mszach św. modlitwa i możliwość ucałowania relikwii bł. Karoliny.

 

8. W piątek także z racji 3 piątku miesiąca po Nabożeństwie wieczornym adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

9. W sobotę spowiedź dla dzieci I-szo Komunijnych i rodziców o godz. 8.00.

 

10. W naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 przeżywać będziemy Uroczystość I-szej Komunii św. O godz. 10.15zbieramy się przed Kościołem, skąd procesyjnie wprowadzimy dzieci do Kościoła. Bardzo proszę, aby część ławek z przodu pozostawić wolnych dla dzieci, rodziców i gości dzieci I-szo Komunijnych.

 

11. W następny poniedziałek przypada rocznica I komunii św. Zapraszam dzieci i rodziców klasy IIIb szkoły Podstawowej na Mszę św. na godz. 18.00.

 

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         w poniedziałek - św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

·         w środę – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

 

13. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary inwestycyjne. Bóg zapłać.

 

14. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Migała Józef, Szulc Marcin, Wodzień Józef, Bezak Jan, Muciek Andrzej.

 

15. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – zgodnie z dotychczasową tradycją - bardzo proszę rodziców klasy II.

 

16. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli, który od dziś będzie z dodatkiem z naszej Diecezji. Dzisiejszy numer to numer promocyjny, czyli za darmo. Jest także nowy numer czasopisma dla dzieci „Tęcza”. Również dzisiaj za darmo. Można także zabrać sobie książeczkę o św. O. Pio z przedsionka Kościoła.

 

17. Spotkania formacyjne:

* katecheza dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIa i VIb w środę po Mszy św. i nabożeństwie.

* Scholi w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie majowym

 

18. Dębicki Festiwal Młodych z okazji trwającego w Kościele Roku Młodzieży odbędzie się w sobotę 19 maja w ogrodzie sióstr przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy. Rozpoczęcie o godzinie 10:00, zakończenie ok. godz. 22:00. W programie min. tańce z wodzirejem, świadectwa znanych osób w tym aktorki Patrycji Hurlak, forum z Biskupem Andrzejem Jeżem, namioty zainteresowań, Majówka, spowiedź, Eucharystia i wieczór koncertowy. Szczegóły dostępne są na plakacie. Serdecznie zapraszją siostry Służebniczki.

 

19. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach o stosownym ubiorze.

 

20. RODZINA Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM to temat sesji poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniu 14 maja 2018 r. . –  w poniedziałek o godz. 16.00.

Prelegentami będą: mgr Jacek Skrobot, kierownik Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Tarnowie oraz Ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Diec. Wydz. Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych w Tarnowie, który będzie również celebrował Mszę Św. na zakończenie Sesji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – sesja jest otwarta. Jest również możliwość skorzystania z indywidualnych porad i konsultacji.

 

HASŁA  NA  BOŻE  CIAŁO  2018 R

Ołtarz I

DUCH ŚWIĘTY ODSŁANIA NAM TAJEMNICĘ EUCHARYSTII

Ołtarz II

DUCH ŚWIĘTY UMACNIA NAS PRZEZ EUCHARYSTIĘ

Ołtarz III

DUCH ŚWIĘTY W EUCHARYSTII DAJE ŻYCIE WIECZNE

Ołtarz IV

DUCH ŚWIĘTY JEDNOCZY NAS W CIELE I KRWI CHRYSTUSA

 

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 

2. Kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia
i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

3. W naszej wspólnocie przeżywamy Uroczystość I-szej Komunii św. Módlmy się za dzieci
I-szo Komunijne i rodziców, aby Jezus był zawsze dla nich drogą, prawdą i życiem.

 

4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.

 

5.  Jutro także Rocznica I-szej Komunii św. dzieci klasy IIIb o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam na Mszę św. dzieci i rodziców.

 

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

7. W czwartek o godz. 18.45 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

8. W najbliższą sobotę Pielgrzymka dzieci I-szo Komunijnych do Zawady. Msza św.
o godz. 10.00. Pielgrzymujemy indywidualnie.

 

9. W sobotę w Dniu Matki, zapraszamy wszystkich do modlitwy. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 

10. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Odpust parafialny. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie  i kazania głosił
Ks. Marian Hyjek. Po Sumie procesja Eucharystyczna
dookoła Kościoła. Bardzo proszę, aby były niesione wszystkie feretrony, chorągwie, sztandary, by nie zabrakło niosących baldachim, dzieci sypiących kwiaty, dzieci I-szo Komunijnych i Strażaków.

Spowiedź przed Odpustem codziennie przed nabożeństwami a w sobotę od godz. 17.00.

 

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·         w sobotę – św. Filip Nereusz, włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

 

12. Procesja Bożego Ciała będzie tak jak w ostatnich latach.  I-szy Ołtarz będzie na wysokości Kaplicy Matki Bożej przy Kościele, II obok bramy zakładu „Edo”, III na rynku zaś IV na wysokości Policji. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy tak, jak do tej pory. Jeśli chodzi o hasła do Ołtarzy to propozycja jest następująca:

 

Ołtarz I                  - DUCH ŚWIĘTY ODSŁANIA NAM TAJEMNICĘ EUCHARYSTII

Ołtarz II                - DUCH ŚWIĘTY UMACNIA NAS PRZEZ EUCHARYSTIĘ

Ołtarz III               - DUCH ŚWIĘTY W EUCHARYSTII DAJE ŻYCIE WIECZNE

Ołtarz IV               - DUCH ŚWIĘTY JEDNOCZY NAS W CIELE I KRWI CHRYSTUSA

 

 

13. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące osoby …. Bóg zapłać.

 

14. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Drobot Jan, Bochenek Mirosław, Rymut Ryszard, Sak Marcin, Sak Tomasz.

 

15. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Florek Krzysztof, Sak Zuzanna, Pryga Franciszek, Koziara Paulina, Bieniasz Maria, Erazmus Krzysztof, Mróz Jakub.

 

16. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela z dodatkiem małopolskim w tym również z naszej diecezji.

 

17. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy zapraszają dzieci i młodzież ze szczególnymi trudnościami edukacyjnymi wraz z rodzicami na uroczystość z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która odbedzie się w dniu 23 maja 2018 r. o godz. 9.00 na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, ul. Matejki 22.

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
20 maja 2018

(140. dzień roku)

Święta

Niedziela, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Niedziela Zesłania Ducha Świetego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
152981