1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Przeznaczamy je tak jak zawsze na Seminarium Duchowne, na Caritas oraz inne cele dobroczynne. W intencji wszystkich rodzin przyjmujących nas kapłanów w domach podczas tegorocznej kolędy będziemy się modlić podczas Mszy św. 10 lutego o godz. 8.00.

Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

5. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

6. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Bardzo proszę wszystkich o niezawodną obecność.

7. W przyszłą niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd.

8. W tym tygodniu patronują nam:

·         w poniedziałek – św. Agnieszka, dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,

·         w czwartek – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,

·         w piątek – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

·         w sobotę – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

9. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: ……...

10. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom:Guzik Bogdan, Gębala Józef, Zima Kamil.

11. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Kopala Adam, Skóra Marcin, Kopala Renata, Janora Ryszard, Janora Jerzy.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej.

22 stycznia 2019

Wtorek, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika albo wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera