1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. W naszej wspólnocie przeżywamy Uroczystość I-szej Komunii św. Módlmy się za dzieci I-szo Komunijne i rodziców, aby Jezus był zawsze dla nich drogą, prawdą i życiem.

3. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

4. W środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi, jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze.

6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

7. W tym tygodniu patronujE nam:

·         W piątek – św. Filip Nereusz, prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie.

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Czesława Wrona. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ….

9. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny……….. Bóg zapłać.

10. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wiercioch Piotr, Paszek Robert, Kucharski Andrzej, Żurek Krystyna, Dudek Władysław.

11. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę: Stachnik Przemysław, Prokop Robert, Stachnik Leszek, Płatek Paweł, Stachnik Bogusław.

14. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

15. Spotkania Formacyjne:

- spotkanie ministrantów w czwartek o godz. 17.00

- spotkanie scholi w piątek o godz. 17.00

- spotkanie KSM-u – piątek po Mszy św.

piątek,
26 maja 2017

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera