1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się, na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. Dziś o godz. 15.00 uroczysta Msza św. za Ojczyznę z okazji 100-lecia Niepodległości. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

4. We wtorek z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

5. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

6. W piątek z racji III piątku miesiąca godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Również w piątek z racji 16-tego dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relkwii
św. Jana Pawła II.

8. W przyszłą niedzielę Światowy dzień Pamieci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym dniu także wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny i święto patronalne Ruchu Czystych Serc. Po Mszy św. popołudniowej możliwość ucałowania Relikwii błogosławionej.

9. Również w przyszłą niedzielę — Kościół po raz drugi będzie przeżywał ustanowiony przez papieża Franciszka Dzień Ubogiego. W tym dniu będą rozprowadzane tzw. chlebki miłosierdzia. Ofiara wynosi 5 zł. Dochód z nich będzie przeznaczony dla ubogich.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         w poniedziałek – św. Jozafat, biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

·         we wtorek – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

·         w sobotę – św. Elżbieta Węgierska, księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw
i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

11. Serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

12. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Lichoń Stanisław, Czuchra Paweł, Osuch Zbigniew, Osuch Marcin, Czuchra Władysław

13. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Stręk Halina, Gil Stefan, Żak Tomasz, Kuroś Krzysztof, Kramarz Andrzej.

14. Dziękuję także za wygrabienie liści następującym osobom: Książek Maria, Koza Zofia, Mierzwa Małgorzata, Gawlik Beata, Szalwa Agata, Dziepak Agata, Wrona Magdalena, Szuba Katarzyna, Patla Edward, Mierzwa Bartłomiej, Bonarek Lesław.

15. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Przypominamy, że jeszcze do piątku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach pół godz. przed Mszą św. rano i wieczorem.

3. W sobotę 10 listopada „Zaduszki Strażackie” o godz. 17.00. W programie Różaniec połączony z wypominkami i Msza św. za wszystkich zmarłych Strażaków z Powiatu Dębickiego. Serdecznie zapraszam nie tylko Strażaków, ale i rodziny Strażaków oraz wszystkich chętnych na wspólną modlitwę.

4. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Wójt Gminy Żyraków zaprasza wszystkich mieszkańców na „Uroczyste obchody rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Żyraków”, które rozpoczną się 11 listopada 2018 r. Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym w Żyrakowie. Dalsza część uroczystośći odbędzie się w Zespole Szkół w Żyrakowie. Program wydarzenia dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji, jak również na plakatach informacyjnych.

5. W związku z tym, że w przyszłą niedzielę z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości w naszym Kościele będzie miała miejsce uroczysta Msza św. o godz. 15.00 - stąd też nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

6. Dziś młodzież z KSM-u rozprowadza przy Kościele flagi Narodowe.

7. W następną niedzielę comiesięczna składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         w piątek – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

·         w sobotę – św. Leon Wielki, papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

9. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: Joanna i Andrzej Wójcik, Węgrzyn Bogusława, Bielawa Mariusz i Barbara, Ćwik Mieczysław i Teresa, Białek Adam.

10. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu.

11. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę kolejne rodziny.

12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

13. Spotkania formacyjne:

* w czwartek zapraszamy klasę VII wraz z rodzicami na godz. 17.00

* w piątek zapraszamy klasę VIII i III Gimnazjum wraz z rodzicami również na godz. 17.00

piątek,
16 listopada 2018

Piątek, XXXII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła albo wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej albo wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy