1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga, jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono, bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy wieńce, bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Sumy o godz. 10.30.

3. Składka ze Święta Wniebowzięcia N.M.P. będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni, adorację, modlitewny przystanek przy rozsianych po naszej okolicy krzyżach, figurach świętych – możliwości mamy naprawdę wiele.

5. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,
o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6. W środę z racji 16 dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relikwi św. Jana Pawła II.

7. W piątek z racji 18 dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relikwi bł. Karoliny Kózkówny. Z reacji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej Adoracja Najśw. Sakram.

8. W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         W poniedziałek – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie;

·         W czwartek – św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Grzyb Jacek, Kądziołka Franciszek, Lach Stanisław, Baran Stanisław, Baran Robert.

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Zawojowski Krzysztof, Franczak Zenon, Bogdan Renata, Florka Teresa, Florka Krzysztof.

11. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjna oraz ofiary złożone w minionym tygodniu na elewację Kościoła: Serafinowi Władysławowi, Serafinowi Mariuszowi, Kopali Piotrowi i Renacie, Koziarze Marii, Mazurom Leszkowi i Lucynie, Mućkom Andrzejowi i Krystynie, Wolskim Dariuszowi i Annie, Rodzoniom Dariuszowi i Urszuli, Kurosiom Krzysztofowi i Annie.

12. W czwartek wyrusza 35 Piesza Pielgrzymka Diecezji Tarnowskiej na Jasną Górę. Starajmy się towarzyszyć pielgrzymom naszą modlitwą. Są jeszcze miejsca w autobusie na wyjazd do Częstochowy, w dniu wejścia Pielgrzymki. Zapisy u pana Kościelnego w Zakrystii do 15 sierpnia.

13. Wójt Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie zapraszają wszystkich mieszkańców na „Dożynki Gminne”, które w tym roku odbędą się w niedzielę
20 sierpnia 2017 r. w Wiewiórce. Program jest na stronie Urzędu Gminy oraz Centrum Kultury i Promocji.

14. XXVI Pielgrzymka Piesza Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie w intencji trzeźwości wyruszy we wtorek 15 sierpnia o godz. 13.00
z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. W programie pielgrzymki na trasie: Droga Krzyżowa, konferencja, którą wygłosi Ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, modlitwa, świadectwa, śpiew oraz możliwość podjęcia przyrzeczeń abstynenckich.
Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną ofiarować modlitwę i trud w intencji trzeźwości oraz za ludzi uwikłanych w różne nałogi w swojej rodzinie i w całym narodzie, serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

piątek,
18 sierpnia 2017