Wyszukiwanie

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się, na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

 

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

 

3. Dziś o godz. 15.00 uroczysta Msza św. za Ojczyznę z okazji 100-lecia Niepodległości. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

 

4. We wtorek z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

5. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

6. W piątek z racji III piątku miesiąca godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

7. Również w piątek z racji 16-tego dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relkwii
św. Jana Pawła II.

 

8. W przyszłą niedzielę Światowy dzień Pamieci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym dniu także wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny i święto patronalne Ruchu Czystych Serc. Po Mszy św. popołudniowej możliwość ucałowania Relikwii błogosławionej.

 

9. Również w przyszłą niedzielę — Kościół po raz drugi będzie przeżywał ustanowiony przez papieża Franciszka Dzień Ubogiego. W tym dniu będą rozprowadzane tzw. chlebki miłosierdzia. Ofiara wynosi 5 zł. Dochód z nich będzie przeznaczony dla ubogich.

 

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·         w poniedziałek – św. Jozafat, biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

·         we wtorek – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

·         w sobotę – św. Elżbieta Węgierska, księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw
i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 

 11. Serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

 

12. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Lichoń Stanisław, Czuchra Paweł, Osuch Zbigniew, Osuch Marcin, Czuchra Władysław

 

13. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Stręk Halina, Gil Stefan, Żak Tomasz, Kuroś Krzysztof, Kramarz Andrzej.

 

14. Dziękuję także za wygrabienie liści następującym osobom: Książek Maria, Koza Zofia, Mierzwa Małgorzata, Gawlik Beata, Szalwa Agata, Dziepak Agata, Wrona Magdalena, Szuba Katarzyna, Patla Edward, Mierzwa Bartłomiej, Bonarek Lesław.

 

15. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

 

2. Przypominamy, że jeszcze do piątku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach pół godz. przed Mszą św. rano i wieczorem.

 

3. W sobotę 10 listopada „Zaduszki Strażackie” o godz. 17.00. W programie Różaniec połączony z wypominkami i Msza św. za wszystkich zmarłych Strażaków z Powiatu Dębickiego. Serdecznie zapraszam nie tylko Strażaków, ale i rodziny Strażaków oraz wszystkich chętnych na wspólną modlitwę.

 

4. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Wójt Gminy Żyraków zaprasza wszystkich mieszkańców na „Uroczyste obchody rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Żyraków”, które rozpoczną się 11 listopada 2018 r. Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym w Żyrakowie. Dalsza część uroczystośći odbędzie się w Zespole Szkół w Żyrakowie. Program wydarzenia dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji, jak również na plakatach informacyjnych.

 

5. W związku z tym, że w przyszłą niedzielę z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości w naszym Kościele będzie miała miejsce uroczysta Msza św. o godz. 15.00 - stąd też nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

 

6. Dziś młodzież z KSM-u rozprowadza przy Kościele flagi Narodowe.

 

7. W następną niedzielę comiesięczna składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·         w piątek – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

 

·         w sobotę – św. Leon Wielki, papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

 

9. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: Joanna i Andrzej Wójcik, Węgrzyn Bogusława, Bielawa Mariusz i Barbara, Ćwik Mieczysław i Teresa, Białek Adam.

 

10. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu.

 

11. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę kolejne rodziny.

 

12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

13. Spotkania formacyjne:

 

* w czwartek zapraszamy klasę VII wraz z rodzicami na godz. 17.00

 

* w piątek zapraszamy klasę VIII i III Gimnazjum wraz z rodzicami również na godz. 17.00

 

 

 

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
16 listopada 2018

(320. dzień roku)

Święta

Piątek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła albo wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej albo wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
165936