Wyszukiwanie

 

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

 

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

 

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej.

 

4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 8.00; 10.30 i 14.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00

 

5. Jutro parafialna spowiedź przed Świetami od godz. 8.30 do 12.00 a potem od 14.00 do 17.00 z krótkimi przerwami. Przerwa od 10 do 10.30 a potem 15.30 do 16.00

 

6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

 

7. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00. Na Pasterce składka na Fundusz Ochrony Życia.

 

8. Można nabywać świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 

9. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. ………………………… Bóg zapłać!

 

10. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Dziurgot Grzegorz, Bystrek Ryszard, Bysrek Albert, Bysrek Wacław, Zaucha Ewaryst.

 

11. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Kwaśniewski Krzysztof, Nowak Jan, Stefan Grzegorz, Zima Zygmunt, Zima Adam, Grygiel Marek, Orkisz Bogdan, Książek Andrzej, Bugaj Kazimierz, Ciaciek Józef.

 

12. Spotkania formacyjne:

W piątek spotkanie KSM o 18.30

 

13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

14. Jak co roku młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w tym tyg. odwiedzi chorych z życzeniami.  

 

15. W minionym tygodniu odszedł  do Pana śp. Jan Koziara . Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ….. Pogrzeb we wtorek o 14.00

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 grudnia 2017

(352. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, III Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
137182