1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania
i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego

3. W tym tygodniu patronujE nam:

• W czwartek – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty.

4. Tak jak w ubiegłych latach Nabożeństwo 40-to godzinne będzie tylko w jedną niedzielę,
 t.j. 26 lutego w następującym porządku:

* Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego sakramentu. Na Adoracji pozostają wszyscy uczestniczący na Mszy św. Adoracji przewodniczyć będzie kapłan a następnie Róże Różańcowe do godz. 9.45

* Od godz. 9.45 – 10.20 uczestniczą Ci, którzy przychodzą na Sumę. Przewodniczyć Adoracji będzie Caritas

* Na Sumę szczególnie zapraszam dzieci. Po Sumie Adorację prowadzić będą dzieci do godz. 12.00

* Na ADORACJĘ zapraszamy:

w godzinach 12.00 – 13.00 mieszkańców Żyrakowa

w godzinach 13.00 – 14.00 mieszkańców Woli Żyrakowskiej

w godzinach 14.00 – 15.00 mieszkańców Kolonii Żyrakowskiej

w godzinach 15.00 – 15.30 młodzież: uczącą się i pracującą.

Moi drodzy nie wyobrażam sobie, aby prawdziwy chrześcijanin nie wziął udziału w tym nabożeństwie, tym bardziej, że jest tylko raz. Na Adoracje są przygotowane teksty, które pomogą lepiej przeżyć nasze przygotowanie do Wielkiego Postu. Można je zabrać z zakrystii.

5. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać! Dziękuję także za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny ….

6. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Duma Tomasz, Lis Halina, Gajos Danuta, Rutyna Andrzej.

7. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Balasa Tomasz, Depa Franciszek, Kurdziołek Janusz, Muciek Bernard, Dul Roman.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.

9. Spotkania Formacyjne:

- spotkanie kandydatów na lektorów – środa godz. 16.00

- katecheza dla klas I Gimn. - środa – po Mszy św. i Nowennie

- spotkanie KSM-u – piątek po Mszy św.

- spotkanie scholki – sobota godz. 9.00

sobota,