Wyszukiwanie

 

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w piątki w naszym kościele o godz. 17.00 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej a potem Msza św., a w niedziele o godz. 16.00 gorzkie żale i po nich Msza św. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

 

2. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

 

4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

 

5. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

6. Czwartek po Mszy św. porannej możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II z racji 16-tego dnia miesiąca.

 

7. W piątek z racji III piątku miesiąca po Drodze Krzyżowej i Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.

 

7. W sobotę po Mszy św. porannej litania do bł. Karoliny i możliwość ucałowania relikwii z racji 18-tego dnia miesiąca.

 

8. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary inwestycyjne. Bóg zapłać!  Bóg zapłać za pierwsze ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa od mieszkańców Kolonii Żyrakowskiej.

 

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wójcik Ryszard, Mróz Stanisław, Mróz Andrzej, Pasieka Adam.

 

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Bielatowicz Jerzy, Mądro Mariusz, Ćwik Jan, Ragan Emilian, Dul Andrzej.

 

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

12. Spotkania Formacyjne:

- Katecheza dla kl. II Gimnazjum w środę po Nowennie.

- spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 16.00

- spotkanie KSM-u w piątek po Mszy św.

- spotkanie DSM-u w sobotę o godz. 11.00

 

 

13. Po raz kolejny organizujemy Konkurs Palm z nagrodami. Konkurs będzie miał miejsce w Niedzielę palmową po Sumie. Oceniane będą: oryginalność, wysokość oraz włożona własna praca.

 

14. Od przyszłej niedzieli przed kościołem przedstawiciele Caritasu rozprowadzać będą paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc będącym w potrzebie. Dzieci szkolne otrzymały na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Przyniosą je do krzyża w Wielką Sobotę.

 

15. W dniach od 26 do 29 marca odbędą się rekolekcje parafialne, które poprowadzi Ks. Jerzy Makul, saletyn  a 31 marca będzie miała miejsce Droga Krzyżowa z Kościoła na Cmentarz. W związku z tym bardzo proszę o uporządkowanie swoich grobów.

 

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się, bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej
i niedzielnych gorzkich żalach, rekolekcjach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

2. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 6.30 i 17.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności
z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy, zatem polecać wszystkich konających.

 

3. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele, jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

 

4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się od najbliższej niedzieli. Poprowadzi Ks. Jerzy Makul, Saletyn.  Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, na stronie internetowej parafii a także można go sobie zabrać w formie kartkowej ze stolika za ławkami. Na zakończenie rekolekcji w środę na wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary na rzecz rekolekcji świętych.

 

5. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: …….. Bóg zapłać!  Bóg zapłać za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa od mieszkańców Żyrakowa zbierane przez Zelatorki: Grzyb Barbarę, Gąsior Władysławę, Buczyńską Cecylię a także ofiary od mieszkańców Woli Żyrakowskiej zebrane przez zelatorki: Nicpoń Bernadettę, Zakulec Teresę.

 

6. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Muciek Andrzej, Gawle Andrzej, Cichowski Franciszek, Socha Kazimierz, Giełbaga Mariusz.

 

7. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Krzystyniak Jadwiga, Grych Bogdan, Woźniczko Piotr Węgrzyn Zygmunt, Uroda Zbigniew.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

9. Spotkania Formacyjne:

- spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00

- spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 16.00

- spotkanie KSM-u w piątek po Mszy św.

- spotkanie scholi w sobotę o godz. 10.00

 

 

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
24 marca 2017

(83. dzień roku)

Święta

Piątek, Rok A, I Dzień powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
118260